„Całożyciowa KreAktywność”. Edukacja pozaformalna w Lublinie

kongres 2023 06 12 132406

Pedagogika cyrku w pracy z młodzieżą, techniki pracy outdoorowej czy praca przez ruch i taniec – to tematy którymi eksperci zajmą się podczas I Międzynarodowego Kongresu Edukacji Pozaformalnej „Całożyciowa KreAktywność”.

Prelekcje i warsztaty rozpoczynają się dziś (12.06) na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

CZYTAJ: Udany pilotaż. Dzieci z niepełnosprawnościami nie muszą chodzić do specjalnej szkoły

– Edukacja pozaformalna zaczyna być dla nas oczywistym działaniem – mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina ds. oświaty i wychowania. – Daje nam ona sygnał, w jaki sposób powinniśmy zmieniać edukację formalną; to znaczy czego młody człowiek powinien nauczyć się w szkole, a czego poza nią.    

– Mieszkańcy Lublina mogą w przygotowanym miasteczku  zapoznać się z ofertą organizacji pozarządowych i skorzystać z różnych atrakcji – mówi Aleksandra Kulik, prezes Fundacji Sempre a Frente. – Będzie ping-pong dyskusyjny. We wtorek (13.06) będzie można zobaczyć, jak młodzi ludzie jeżdżą na deskach skateboardowych i samemu tego doświadczyć. Będzie można wziąć ulotki porozmawiać, wymienić się dobrymi praktykami.

Kongres jest skierowany do osób zajmujących się teorią i praktyką edukacji pozaformalnej – m.in. przedstawicieli organizacji pozarządowych, osób uczących się, kadry nauczycielskiej, pracowników uniwersytetów i innych ośrodków naukowych czy przedstawicieli instytucji kultury.

Edukacja pozaformalna odbywa się poprzez programy edukacyjne takie jak szkolenia, kursy, seminaria, warsztaty, czy webinaria. Nie wiąże się z nadawaniem uznawanych przez państwo kwalifikacji według poziomu kształcenia. Taki proces uczenia się pomaga w jak najszybszym przyswajaniu wiedzy.

Początek o godzinie 15.00. Kongres potrwa do środy.

RyK/ LilKa / opr. DySzcz / ToMa

Fot. Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS/ FB

Exit mobile version