400 drzew – głównie dębów, lip i świerków – posadzono w Leśnictwie Lutnia w powiecie bialskim. Drzewa mają upamiętniać św. Jana Pawła II.
Do akcji sadzenia zaangażowali się przedstawiciele różnych instytucji i młodzież szkolna. Swój udział mieli też uczniowie ze szkoły podstawowej w Wólce Dobryńskiej. – Chodzi o to, żeby było więcej tlenu na świecie. Bardzo dobrze, bo drzewa to czyste powietrze. Teraz na świecie dzieją się różne rzeczy, a zawsze takie sadzenie drzew trochę pomoże w oczyszczaniu powietrza. Potem rosną lasy, zwierzęta będą miały więcej miejsca do życia. Teraz wycinają bardzo dużo drzew. Drzewa są potrzebne do życia na Ziemi.
Głównym organizatorem akcji sadzenia drzew było Nadleśnictwo Chotyłów.
MaT / opr. WM
Fot. archiwum
Pliki dźwiękowe
Uczniowie

![Zderzenie ciężarówki z busem na DK2 [AKTUALIZACJA] 2 EAttachments95979708ac26f5d59bfbc72ad60875f2d4a97bb xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95979708ac26f5d59bfbc72ad60875f2d4a97bb_xl-350x250.jpg)




![Krew na wyczerpaniu. Ambulans rusza w teren [HARMONOGRAM] 7 EAttachments8367909fd4591a42a38795a8284d09bd75aadc0](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments8367909fd4591a42a38795a8284d09bd75aadc0-350x250.jpg)


![Jest ilustratorem, malarzem i rzeźbiarzem. Józef Wilkoń z wizytą w Lublinie [ZDJĘCIA] 10 wilkon 190523 011 2023 05 19 210638](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2023/05/wilkon-190523-011-2023-05-19-210638-75x75.jpg)
