Orlen Wyścig Narodów rozstrzygnięty. Jak poradzili sobie lubelscy kolarze?

mid 23527278 2023 05 28 190815

Zwycięstwem Słoweńca Gala Glivara zakończył się kolarski Orlen Wyścig Narodów, który w tym roku wiódł przez Węgry, Słowację i Polskę. Ostatni 5 etap – 145 km z Sanoka do Arłamowa – wygrał Portugalczyk Antonio Morgado, który na finiszu z głównej grupy wyprzedził Glivara oraz Francuza Jordana Labrosse.

Ostatni odcinek trasy ukończył tylko jeden kolarz grupy Lubelskie. Perła Polski – Franciszek Kaczorowski, który linie mety minął na 96. miejscu. W niedzielę (28.05) z trudnościami trasy nie poradzili sobie Łukasz Juszczak oraz Mikołaj Szulik. Na poprzednich etapach z rywalizacji odpadli Dominik Ratajczak, Robert Kendzia oraz Karol Wawrzyczek.

W klasyfikacji generalnej Kaczorowski zajął 101. lokatę ze stratą 42:15 sek. do zwycięzcy.