Orlen Wyścig Narodów: drugie miejsce Polaka w pierwszym etapie

349017771 735874275001759 3769102420683800702 n 2023 05 24 180124

Po samotnym finiszu Duńczyk Nikolaj Mengel wygrał 1. etap kolarskiego Orlen Wyścigu Narodów – 132 km z Kaposvár do Balatonföldvár. Drugi linię mety minął reprezentant Polski Michał Żelazowski, a trzeci Amerykanin Cole Kessler. Obaj do zwycięzcy stracili 35 sek.

W tegorocznej edycji wyścigu dla kolarzy do lat 23 udział biorą 22 reprezentacje narodowe oraz 3 polskie drużyny – w tym Lubelskie Perła Polski. Najwyżej z naszych zawodników sklasyfikowany został Dominik Ratajczak, który zajął 60. miejsce (+1:54). 61. – Mikołaj Szulik (+1:54), 106 – Karol Wawrzyczek (+2:58), 121. – Łukasz Juszczak (+4:05), 129. – Franciszek Kaczorowski (+6:05).

W klasyfikacji generalnej Mengel wyprzedza Żelazowskiego o 39 sek. a Kesslera o 41 sek. Ratajczak do lidera traci 2 minuty i 4 sekundy.

Orlen Wyścig Narodów 2023 prowadzi przez trzy kraje: Węgry, Słowację i Polskę. Jutro (25.05) ponownie kolarzy czeka rywalizacja po węgierskich szosach – 152 km z Hatvan do Bükkszentkeresztu. Rywalizacja potrwa do niedzieli (28.05) i zakończy się w Arłamowie.