Ponad 220 młodych strażaków z 21 drużyn bierze udział w I Roztoczańskiej Olimpiadzie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Tomaszowie Lubelskim.
– Pomysł na taka olimpiadę narodził się z obserwacji zawodów dorosłych druhów strażaków – mówi współorganizator olimpiady, poseł Tomasz Zieliński. – Pomyśleliśmy, że musi powstać impreza cykliczna, która skupi młode drużyny z całej Zamojszczyzny. Jest to pierwsza próba. Chcemy to kontynuować każdego roku, żeby drużyny przygotowywały się już wcześniej do zawodów. Będzie świetna zabawa, pomimo słabej pogody – ale strażacy pogody nie wybierają.
W olimpiadzie uczestniczą drużyny z czterech powiatów: biłgorajskiego, zamojskiego, tomaszowskiego i hrubieszowskiego. Gabriela Zając z Tarnogrodu mówi, że zawsze chciała pomagać ludziom: – Ciągnęło mnie do tego. Moja siostra i mój tata są w straży i trochę też za nimi przyszłam.
Grzegorz Wilcz z OSP Zimno w gminie Łaszczów wstąpił do straży by kontynuować tradycje rodzinne po dziadku: – Praca strażaka bardzo mi się podoba. Biegamy po dwóch torach. Ja startuję z pozycji czwartej.
Młodzi zawodnicy rozegrają dziś dwie konkurencje – tor przeszkód i bieg sztafetowy.
AP/ opr. DySzcz
Fot. Piotr Piela
Pliki dźwiękowe
Gabriela Zając
Grzegorz Wilcz
Tomasz Zieliński







![Śmiertelny wypadek na DK 74. Nie żyje pieszy [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA] 5 EAttachments9183309fe833f96df166ae8ccebf1b57fac1746 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2025/12/EAttachments9183309fe833f96df166ae8ccebf1b57fac1746_xl-350x250.jpg)






