Zwycięski finisz Motoru. Lublinianie coraz bliżej walki o I ligę

bq8v6005 2023 04 08 194918

Piłkarze Motoru Lublin pokonali Znicz Pruszków 2:1 w meczu 26. kolejki II ligi. Bramki dla drużyny Goncalo Feio strzelili Michał Król w 38. i Filip Wójcik w 83. minucie. Od 45 minuty Motor grał w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Marcela Gąsiora. Chwilę później rzutu karnego dla Znicza nie wykorzystał Maciej Firlej.

Na pomeczowej konferencji trener Motoru docenił klasę rywala. – Jestem dumny, że mogę prowadzić tę drużynę. Były mecze, które przegraliśmy w tej lidze, a nie byliśmy na boisku gorszym zespołem. Dzisiaj wygraliśmy charakterem, ale trzeba oddać rywalowi, że Znicz swoją grą na pewno zasłużył na punkty – stwierdził Goncalo Feio.

Motor w tabeli II ligi ma już na swoim koncie 40 pkt. I traci tylko punkt do szóstego miejsca, dającego awans do baraży o I ligę. To miejsce obecnie zajmuje Wisła Puławy, która dziś pokonała u siebie Olimpię Elbląg 1:0.