Wysoka porażka z Pogonią Szczecin. Górniczki odpadły z Pucharu Polski

pm k leczna 110323 018 2023 04 19 191744

Piłkarki Górnika Łęczna przegrały z Pogonią Szczecin aż 1:5 w ćwierćfinale Pucharu Polski i tym samym odpadły z rozgrywek.

Górniczki niezbyt dobrze weszły w to spotkanie i już po trzech minutach przegrywały 0:1. Piłkarki Górnika do głosu doszły dopiero w 18. minucie, kiedy to bramkarka gości źle wyprowadziła piłkę – ta spadła pod nogi Klaudii Lefeld. Kapitan Górnika bez problemu umieściła futbolówkę w siatce. Mimo kilku dogodnych szans, zielono-czarnym nie udało się wyjść na prowadzenie. Po przerwie na boisku przeważały zawodniczki Pogoni. Cały czas szukały swoich szans, a Górniczki nie potrafiły się przebić przez ich szczelną defensywę, tracąc cztery kolejne bramki.

Po końcowym gwizdku dotknięty rozmiarami porażki był trener Górnika Robert Makarewicz: – Co mogę czuć? Na pewno złość, niedowierzanie, bo po pierwszej połowie powinniśmy prowadzić spokojnie dwiema bramkami. Nie skorzystaliśmy z prezentów przeciwnika i straciliśmy bramki takie, o których rozmawialiśmy na odprawie przedmeczowej.

Szkoleniowiec zespołu z Łęcznej szukał również przyczyn takiego wyniku: – Znowu mieliśmy swoje sytuacje, które zostały niewykorzystane, a przeciwniczki praktycznie miały stuprocentową skuteczność, stąd tak bolesny dla nas wynik.

Teraz przed piłkarkami Górnika już tylko walka o ligowe punkty. W sobotę w meczu 18. kolejki Ekstraligi zmierzą się na wyjeździe z AP Orlenem Gdańsk.