Tenis stołowy: Akademia Zamojska przegrała pierwszy ćwierćfinał

table tennis 4040588 1920 2023 04 21 203623

Tenisiści stołowi Akademii Zamojskiej przegrali w pierwszym meczu ćwierćfinałowym LOTTO Superligi z Dekorglassem Działdowo 0:3, choć emocji w tym spotkaniu nie brakowało.

W pierwszym pojedynku Piotr Chodorski prowadził z Jonathanem Grothem już 2:0, lecz minimalnie przegrał w trzecim secie. Chwilę słabości Chodorskiego od razu wykorzystał zawodnik Dekorglassu, triumfując w dwóch kolejnych partiach.

W drugiej odsłonie tego ćwierćfinału Jakub Folwarski mierzył się z Jakubem Dyjasem. W secie otwierającym górą był Folwarski, w kolejnych trzech triumfował jednak Dyjas, dając swojej drużynie drugi punkt.

Zwycięstwo gości przypieczętował Kaii Konishi, który w trzecim pojedynku pokonał Przemysława Walaszka 3:1.

Rewanż odbędzie się w niedzielę w Działdowie. Początek tego spotkania o 16:00.