Opowieści z Wyspy Wielkanocnej Rapa Nui będą jedną z atrakcji IV Festiwalu „Przez Świat. Spotkania z podróżą”, który rozpoczyna się w Lublinie. O swojej podróży po położonej na południowym Oceanie Spokojnym wyspie opowie Małgorzata Telecka. Goście festiwalu będą też mieli okazje dowiedzieć się, jak wygląda praca pilota wycieczek i rezydenta. O tym, czy jest to wieczna zabawa, czy ciężka praca opowie, Monika Mironowicz. W programie pierwszego dnia imprezy znalazły się też zajęcia z tańca afrykańskiego oraz wspólne śpiewanie.
– Podczas festiwalu odbywają się liczne prezentacje podróżnicze, warsztaty, a także spotkania z podróżnikami – mówi dyrektor Centrum Izabela Pastuszko. – W tym roku organizatorzy, czyli nasi kuratorzy merytoryczni i osoby związane z kołem postawiły na taki bardziej praktyczny i ekonomiczny wymiar podróżowania. Dużo jest rozwiązań jak to zrobić, żeby zwiedzać świat, ale nie za wielkie pieniądze, jak równocześnie podróżować i pracować, a także jak to zrobić, żeby odbyć 12-miesięczną podróż z małym dzieckiem przez Europe, co wydaje się pewnego rodzaju wyzwaniem.
Początek Festiwalu „Przez Świat. Spotkania z podróżą” w Chatce Żaka przy ulicy Radziszewskiego w Lublinie o godzinie 16. Impreza potrwa do niedzieli (16.03).
CZYTAJ: Naukowcy: trzydniowe weekendy korzystne dla zdrowia
MaK / AŁ / opr. WM / AKos
Fot. materiał organizatora
Pliki dźwiękowe
Izabela Pastuszko


![Ośrodek w Załuczu otrzymał specjalny samochód do przewozu osób z niepełnosprawnościami [WIDEO] 2 EAttachments91845762df8581bec35364732da0b3157283718 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2025/12/EAttachments91845762df8581bec35364732da0b3157283718_xl-350x250.jpg)








