07.04.2023 Informator kulturalny

pm csk 020423 008 2023 04 07 191618

Na wystawę zaprasza Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN

Marka Gromaszek – jeden z największych współczesnych kolekcjonerów fotografii Lublina prezentuje prywatne zbiory w Ośrodku Brama Grodzka Teatr NN. Wystawa nosi tytuł “Wojenny Lublin”.

Archiwalne fotografie przedstawiają miasto, którego architektura musiała zmierzyć się z bombardowaniem na początku wrześnie 1939 roku. Miasto przed II wojną światową tętniące życiem, wielokulturowe, zmienia się w moment w miejsce pełne zbrodni oraz smutku i niepokoju. Głównym celem ataku była Lubelska Fabryka Samochodów – miejsce strategiczne dla nazistów. Autorzy fotografii są nieznani.

Pokaz fotografii jest częścią obchodów 80. rocznicy Akcji “Reinhard”. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 10 maja.

W Puławskim Domu Chemika malarstwo Krzysztofa Raczyńskiego

W Wielki Piątek, czas między ostatnimi przygotowaniami do Świąt Wielkanocnych mogą Państwo spędzić w przestrzeni Puławskiej Galerii Sztuki.

Swoje prace prezentuje Krzysztof Raczyński. Na ekspozycję pt. „Mała retrospektywa” składają obrazy, które powstały w ostatnich latach. Artysta maluje głównie Kazimierz Dolny nad Wisłą. Jego malarstwo jest charakterystyczne. Na obrazach widać strukturę i wyraziste kolory zarówno nadwiślańskiej architektury jak i pejzaży.

Krzysztof Raczyński pochodzi z Chotomowa pod Warszawą. W ciągu przeszło 40 lat wystawiał swoje obrazy w Polsce, Belgii, Francji, Holandii, Niemczech i Japonii. Jest założycielem Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.

Wystawa pt. „Mała retrospektywa” do obejrzenia w Puławskiej Galerii Sztuki Dom Chemika do 20 kwietnia. 

Prace finalistów 2. edycji Biennali Malarstwa Lubelska Wiosna 2023

W CSK w Lublinie wystawa finalistów 2. edycji Biennali Malarstwa Lubelska Wiosna 2023. To prace autorstwa młodych polskich artystów, którzy opowiadają o swojej sztuce.

Wystawa dostępna jest do 7 maja w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Spokojnych Świąt Wielkanocnych w przyszłym tygodniu zapraszam klasycznie kwadrans po 10:00. Będzie o kolejnych propozycjach lubelskiej kultury.

Fot. Piotr Michalski

Exit mobile version