Wkrótce Pełnia Robaczego Księżyca. Jaki ma wpływ na ludzi? [WIDEO]

pexels valter zhara 12695051 2023 03 06 164423

Marcową pełnię Księżyca będzie można obserwować już na początku miesiąca. Wypada ona dokładnie 7 marca (wtorek) o godz. 13.42. U rdzennych ludów zamieszkujących Amerykę Północną nazywana jest Pełnią Robaczego Księżyca.

Kwestie związane z pełnią Księżyca wciąż budzą duże zainteresowanie, nie tylko pasjonatów astronomii.  Temu naturalnemu zjawisku towarzyszy wiele tajemnic i niejasności, zaś niektórzy widzą w nim elementy magiczne i fascynujące.

Każda z 12 występujących w roku pełni ma swoją nazwę. W styczniu pojawia się Śnieżny Księżyc, następnie przypada Robaczy Księżyc, Różowy Księżyc, Kwiatowy Księżyc, Truskawkowy Księżyc, Koźli Księżyc, Księżyc Jesiotrów, Księżyc Plonów, Księżyc Myśliwych, Bobrzy Księżyc i Zimny Księżyc. W niektórych miesiącach może się zdarzyć, że pełnia Księżyca wystąpi dwa razy albo nie pojawi się wcale.

Wpływ pełni odczuwany jest zarówno dzień przed, jak i dzień po zjawisku. 

Co się wydarzy?

Pełnia Księżyca jest naturalnym zjawiskiem, występującym co 28 dni. Jego wpływ odczuwany jest przez ludzi. Oddziałuje ono też na naturę, m.in. na przypływy mórz i oceanów. Ludzie podczas pełni są bardziej pobudzeni i mają więcej sił, jednak na niektórych wpływa w negatywny, drażniący sposób.

CZYTAJ TAKŻE: Dwa razy więcej drzew w miastach mogłoby ocalić zdrowie tysięcy ludzi

RL

Fot. Valter Zhara, pexels.com

Exit mobile version