Górniczki z awansem do ćwierćfinału Pucharu Polski

337533857 224786540122972 7972534614828935496 n 2023 03 22 160009

Piłkarki Górnika Łęczna awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski. Podopieczne trenera Roberta Makarewicza w wyjazdowym meczu 1/8 finału pokonały drugi zespół Resovii 5:2. Nie obyło się jednak bez problemów, gdyż do rozstrzygnięcia rywalizacji była potrzebna dogrywka. W regulaminowym czasie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Szkoleniowiec łęcznianek przyznał, że w jego drużynie znów szwankowała skuteczność: – Pomimo 10-20 sytuacji, które powinniśmy skończyć bramkami, bardzo długo się męczyliśmy – stwierdza Robert Makarewicz.

Bramki dla Górnika strzeliły: Julia Piętakiewicz w 4 minucie, Katja Skupień w 33 i 115 minucie, Klaudia Miłek w 93 minucie z rzutu karnego oraz Marianna Litwiniec w 120 minucie.

Mecze ćwierćfinałowe zostaną rozegrane 19 kwietnia.