31.03.2023 Aktualności Radia Lublin

tygr 1 2022 10 13 154747 750x375 2023 03 31 203516

W sądzie w Białej Podlaskiej rozpoczął się proces w sprawie transportu 10 tygrysów, podczas którego miało dojść do znęcania się nad zwierzętami. Chodzi o transport zwierząt z Włoch do Rosji w październiku 2019 roku, jeden z tygrysów nie przeżył podróży.

CZYTAJ: Transport tygrysów w skandalicznych warunkach. Ruszył proces

Od 2024 roku mają zmienić się przepisy w leczeniu uzdrowiskowym. Teraz to pacjent ma decydować o wyborze sanatorium. Zmienią się także m.in. zasady kwalifikacji kuracjuszy. W województwie lubelskim zmiany te dotyczą dwóch uzdrowisk w Krasnobrodzie i Nałęczowie. 

CZYTAJ: Rewolucja w leczeniu uzdrowiskowym. Szanse i zagrożenia dla sanatoriów w Lubelskiem [ZDJĘCIA]

Depresja i pogorszenie kondycji psychicznej są wciąż narastającym problemem wśród młodzieży. O słabym stanie zdrowia psychicznego u młodych świadczą chociażby statystyki prób samobójczych. Dane Komendy Głównej Policji pokazują dwukrotny wzrost prób samobójczych w 2022 roku, w którym ich liczba wyniosła 1715 (wyłączając listopad i grudzień) w porównaniu do 2017 roku, w którym było ich 730.

CZYTAJ: Eksperci łączą siły, by przeciwdziałać narastającym problemom psychicznym wśród młodzieży

Mieszkańcy okolic kościoła w puławskich Włostowicach sprzeciwiają się lokalizacji w pobliżu świątyni wieży telekomunikacyjnej. Wczoraj (30.03) w tej sprawie interweniowali na sesji rady miasta, a radni przyjęli stanowisko, w którym podzielają obawy mieszkańców. Chodzi między innymi o wysokość i charakter obiektu, który ich zdaniem nie pasuje do zabytkowej świątyni.

CZYTAJ: Kontrowersje wokół budowy wieży telekomunikacyjnej. Radni są na „nie”

3 mld 300 mln złoty – to długi mieszkańców województwa lubelskiego. Łącznie w naszym regionie zadłużonych osób jest około 114 tysięcy osób. Takie dane podaje Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor.

CZYTAJ: „Ludzie nie myślą i żyją ponad stan”. Rośnie zadłużenie gospodarstw domowych

Kreatywna młodzież z województwa lubelskiego stworzy innowacyjne projekty we współpracy z Politechniką Lubelską w ramach konkursu “Naukolatek”. Pomysły dotyczą między innymi projektowania 3D, utylizacji odpadów czy interdyscyplinarnych analiz.

CZYTAJ: „Naukolatek”, czyli innowacyjne projekty uczniów z regionu. Trwa konkursowa rywalizacja

Program prowadziła Agata Zalewska. 

Fot. archiwum

Exit mobile version