22.03.2023 Aktualności Radia Lublin

61c2c429 e13e 4e78 922f 0c355d650c9d 2023 03 22 222534

– Potwierdzają się informacje o braku anestezjologów w szpitalu MSWiA w Lublinie – przekazuje prezes Lubelskiej Izby Lekarskiej, Leszek Buk. Jego zdaniem z powodu napiętej sytuacji w szpitalu odeszła z niego część lekarzy. Do Narodowego Funduszu Zdrowia wpłynęła też kolejna skarga na funkcjonowanie placówki.

CZYTAJ: Problemy w lubelskim szpitalu? Do NFZ wpłynęła kolejna skarga

Dzieci z lubelskich przedszkoli i szkół podstawowych poznały historię niedźwiedzia, który towarzyszył żołnierzom armii generała Władysława Andersa. W lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej odbył się spektakl poświęcony misiowi Wojtkowi.

CZYTAJ: O niedźwiedziu, który został żołnierzem. Historia misia Wojtka w wyjątkowym spektaklu [ZDJĘCIA]

Liczba osób potrzebujących cały czas rośnie. Lubelskie organizacje charytatywne przygotowują się do świąt Wielkanocy.

CZYTAJ: Coraz więcej potrzebujących. Organizacje pomocowe przygotowują się do Wielkanocy

„Zgłoś usterkę” to nowa usługa internetowa miasta Zamość. Poprzez stronę internetową można opisać usterkę, zaznaczyć ją na mapie lub przesłać zdjęcie. Choć usługa działa od kilkunastu dni, usterek zgłoszono do tej pory tylko trzy.

CZYTAJ: Przepełnione śmietniki czy uszkodzone latarnie. Zamościanie mogą zgłaszać usterki przez Internet

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Głównym powodem jego ustanowienia przez ONZ było zwrócenie uwagi społeczeństw na problem niewystarczającej ilości wody pitnej na naszej planecie.

CZYTAJ: Światowy Dzień Wody: jak ją oszczędzać?

Największe swoje sukcesy odnosił na przełomie lat 80. i 90. Zdobył wicemistrzostwo olimpijskie i wicemistrzostwo świata w jeździe drużynowej na czas. Wygrywał poszczególne etapy wielkich tourów, a nawet zajął trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej największego kolarskiego wyścigu – Tour de France. Teraz miłością do „dwóch kółek” zaraża swojego syna – Maxa.

CZYTAJ: Zenon Jaskuła: Wielu dobrych zawodników zaczynało późno

Ciekawą wystawę XIX-wiecznych polskich kalendarzy można oglądać w Muzeum UMCS w Lublinie. Kalendarze w XIX wieku – oprócz tego, że zawierały wykaz dni tygodnia czy miesiąca – stanowiły swoiste kompendium wiedzy o ówczesnym świecie.

CZYTAJ: „Zęby na kauczuku najlepszym systemem amerykańskim”. Wyjątkowe kalendarze w Lublinie

Program prowadziła Ewelina Kwaśniewska.

Fot. archiwum

Exit mobile version