“Niewydane dyplomy” to tytuł wystawy, którą można zobaczyć na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ekspozycja przedstawia historie ukraińskich studentów, których życie przerwała wojna.
CZYTAJ: „Niewydane dyplomy”: 36 historii ukraińskich studentów, którzy oddali swoje życie za wolną Ukrainę
Trwa światowy tydzień jaskry. Szacuje się, że w Polsce cierpi na nią około 800 tys. osób, a blisko połowa osób nawet nie wie, że choruje. W ramach akcji profilaktycznej zainteresowani mogą skorzystać z bezpłatnych badań i bezpłatnych badań w kierunku jaskry.
CZYTAJ: Uprzedźmy cichego złodzieja wzroku. Badajmy się w kierunku jaskry
Powstaje aplikacja mobilna dla studentów kierunków medycznych. To narzędzie, które ma ułatwić praktyczną naukę studentom pielęgniarstwa, położnictwa, fizjoterapii i kierunków lekarskich.
CZYTAJ: Lepsza organizacja i kontakt z pacjentem. Aplikacja ułatwi pracę studentom kierunków medycznych
Wirtualną strzelnicę oddano do użytku w Liceum Ogólnokształcącym w Wisznicach. To pierwsza tego typu inicjatywa w powiecie bialskim. Strzelnica powstała z myślą o klasach mundurowych, które funkcjonują przy szkole.
CZYTAJ: Pierwsza tego typu inicjatywa w powiecie bialskim. Liceum w Wisznicach ma wirtualną strzelnicę
Wystawy z użyciem rozszerzonej rzeczywistości czy kosmiczne spektakle – to tylko niektóre z wydarzeń, które zostaną zorganizowane w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży. Dziś (16.03) oficjalnie młodzi przejmują Lublin.
CZYTAJ: Europejska Stolica Młodzieży: młodzi przejmują stery Lublina
Wśród propozycji był Jan Paweł II, kardynał Stefan Wyszyński czy król Jagiełło – to jednak Danuta Siedzikówna „Inka” została wybrana przez społeczność Szkoły Podstawowej w Borowej w gminie Puławy na patronkę placówki.
CZYTAJ: „To postać godna naśladowania”. Danuta Siedzikówna „Inka” patronką szkoły w Borowej
W lasach można obecnie napotkać małe zające. Leśnicy i stowarzyszenia opiekujące się zwierzętami apelują, żeby ich nie dotykać i nie porywać.
CZYTAJ: W lasach można spotkać małe zające. Służby apelują: Nie bierzmy ich na ręce, nie dotykajmy!
Program prowadził Ryszard Majewski.
Fot. Krzysztof Radzki