Porażka Bogdanki AZS UMCS Lublin. Zacięty mecz jednak dla rywalek

dsc 4604 2023 01 29 093522 2023 02 08 191845

Od minimalnej porażki 57:59 z Eneą AZS Szkoła Gortata Poznań rozpoczęły koszykarki Bogdanki AZS UMCS Lublin finałowy turniej mistrzostw Polski do lat 19. rozgrywany w Gdańsku.

Podopieczne trenera Marka Lebiedzińskiego przed rozpoczęciem czwartej kwarty prowadziły 45:42, jednak na początku ostatniej odsłony drużyna z Poznania wypracowała sześciopunktową przewagę.

Lubelski zespół na nieco ponad minutę przed końcem doprowadził do stanu 57:57. Później miał nawet piłkę, aby wyjść na prowadzenie. Ostatecznie to jednak rywalki zdobyły punkty dające im wygraną.

Najwięcej punktów dla Bogdanki AZS UMCS zdobyły: Dominika Mazurek i Michella Nassisi po 11.

Jutro (9.02) w kolejnym meczu o godzinie 12:15 lublinianki zmierzą się z GTK Gdynia.