Terenowe akcje poboru krwi zostaną przeprowadzone w czwartek (23.02) w Radzyniu Podlaskim i Kraśniku.
Krew mogą oddać osoby zdrowe pomiędzy 18. a 65. rokiem życia. Przed jej oddaniem należy zjeść lekkie śniadanie, a dzień wcześniej nie spożywać alkoholu.
CZYTAJ: Aplikacja usprawni pracę personelu medycznego. Pracują nad nią naukowcy z lubelskiej uczelni
W Radzyniu Podlaskim ambulans stanie przy Spomleku. Rejestracja dawców odbędzie się w godzinach 8:30-12.00.
W Kraśniku akcja odbędzie się przed Starostwem Powiatowym. Rejestracja dawców w godzinach 8.00-13.00.
Pełen harmonogram akcji dostępny jest na stronie www.rckik.lublin.pl.
RyK / opr. ToMa
Fot. archiwum
KOLEJNE AKCJE POBORU KRWI





![Słono zapłacił za brawurę. Prawo jazdy miał tylko pół roku [WIDEO] 4 EAttachments9602880eb5300ba4e66cf196753383fc609722d xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9602880eb5300ba4e66cf196753383fc609722d_xl-350x250.jpg)



![Kolejny odcinek A2 oddany! Można nią dojechać z Białej Podlaskiej do Warszawy [AKTUALIZACJA] 8 EAttachments9602427599d11a0ea05a144e98c7e4815443565 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9602427599d11a0ea05a144e98c7e4815443565_xl-350x250.jpg)



