Falstart Górnika Łęczna

329422510 573379077782679 2446932491641210445 n 2023 02 10 205301

Nie tak powrót do ligowej rywalizacji wyobrażali sobie piłkarze Górnika Łęczna. W spotkaniu, które zainaugurowało piłkarską wiosnę na zapleczu ekstraklasy, zielono-czarni przegrali w Niepołomicach z ostatnią dotąd w tabeli Sandecją Nowy Sącz 0:3.

Już do przerwy podopieczni trenera Marcina Prasoła byli gorsi od rywala o dwie bramki. Macieja Gostomskiego zaskoczyli defensorzy Sandecji: Tomasz Boczek w 28. i Kamil Słaby w 38. minucie. “Dzieła zniszczenia” w 70. minucie dokończył Jakub Wróbel.

Zaliczyliśmy falstart – przyznał na pomeczowej konferencji prasowej trener Górnika Marcin Prasoł.

Sandecja opuściła pozycję “czerwonej latarni” i awansowała na 14. miejsce z 17 punktami. Dorobek punktowy Górnika to nadal tylko 19 punktów, co daje mu 13. lokatę w tabeli. W przyszłą sobotę (18.02) w meczu 20. kolejki łęcznianie podejmą Stal Rzeszów.