Dzienny Klub Aktywizacji Społecznej i Zdrowotnej Seniorów zostanie otwarty dziś w Dysie.
Klub „Być bliżej siebie” to pierwszy tego typu obiekt na terenie gminy Niemce poświęcony w całości osobom powyżej 60. roku życia. Powstał dzięki Stowarzyszeniu Być Bliżej. W klubie mają odbywać się takie zajęcia aktywizacyjne jak: warsztaty malarskie, zajęcia gimnastyczne czy komputerowe. Seniorzy będą mogli skorzystać także z porady prawnika, spotkać się z lekarzem specjalistą czy posiedzieć w kawiarence. Organizowane będą dla nich również wyjazdy integracyjne. Wszystkie formy wsparcia uczestników klubu będą bezpłatne.
Budynek klubu ma dwie kondygnacje o całkowitej powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych. Koszt inwestycji wraz z wyposażeniem to niespełna 2 miliony złotych.
Uroczyste otwarcie klubu rozpocznie msza święta celebrowana przez arcybiskupa Stanisława Budzika w kościele pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela w Dysie o godzinie 10.30. Sam klub znajduje się przy ulicy Gorala 11.
EwKa/ opr. DySzcz
Fot. pixabay.com



![Tłumy na potańcówce w lubelskim skansenie. Tradycyjna muzyka porwała do tańca [ZDJĘCIA] 4 EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a_xl-350x250.jpg)


![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 7 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)



