Jakub Szymański zdobył brązowy medal na 110 m pp podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Birmingham. Polak w finale wyrównał najlepszy wynik w sezonie – 13,26 sek. Złoto dobył Szwajcar Jason Joseph (13,12 sek), a srebro – Just Kwaou-Mathey (13,16 sek).
Szóste miejsce w finale biegu na 400 m zajął Maksymilian Szwed, który dystans ten pokonał w czasie 45,06 sek. Wygrał Brytyjczyk Matthew Hudson-Smith.
Tuż za podium w rzucie młociem z rezultatem 72.37 cm uplasowała się trzykrotna mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk. Ósma była zawodniczka Agrosu Zamość Aleksandra Śmiech, która w najdalszej próbie uzyskała 69.12 cm.
Wygrała Finka Silja Kosonen (76.28cm) przed Włoszką Sarą Fantini (74.35 cm) i Norweżką Beatrice Nedberge Llano (72.88 cm).
Trzeciego dnia mistrzostw eliminacjach wystąpiły trzy inne lekkoatletki z regionu. Do finału rzutu dyskiem zakwalifikowała się Daria Zabawska z AZS-u UMCS-u Lublin. W eliminacjach tej samej konkurencji odpadła jej klubowa koleżanka Weronika Muszyńska.
Do półfinału biegu na 200 m nie awansowała z kolei inna lekkoatletka AZS-u UMCS-u Wiktoria Gajosz.
PJ / opr. AKos
Fot. pixabay.com
