Czarcia Łapa i inne lubelskie legendy. Ruszyli na spacer śladami historii

EAttachments9694324b6f8932cc181945c3209a3470190b4f4 xl

Śladami lubelskich legend wyruszyli dziś (16.08) mieszkańcy Lublina. To już kolejny spacer w ramach cyklu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”. Tym razem motywem przewodnim była historia miasta i jego legendy.

– Legenda o Czarciej Łapie jest jedną z najpopularniejszych, jednak nie wszyscy znają jej zakończenie – mówi miejski przewodnik inspiracji, Bartłomiej Ścibura. – Wiemy o tym, że odbył się ten diabelski sąd. Wdowa odzyskała swoją majętność, ale najprawdopodobniej zakończenie tej legendy jest takie, że po owym procesie, kiedy pierwszy wyrok został wydany niekorzystny dla owej wdowy, później, kiedy już ten wyrok zapadł, temu magnatowi ten diabelski sąd się przyśnił. I on przyjechał do Lublina, odwołując swoje zeznania i odwołując zeznania świadków.

Spacery z przewodnikiem odbywają się od czwartku do niedzieli. Harmonogram wydarzeń można znaleźć na stronie lublininfo.com.

InYa / opr. LisA

Fot. pixabay.com

Exit mobile version