Nie żyje Bonnie Tyler, jedna z największych gwiazd brytyjskiej muzyki i wykonawczyni takich przebojów jak „Total Eclipse of the Heart”, „Holding Out for a Hero” oraz „It’s a Heartache” – podaje Informacyjna Agencja Radiowa. Walijska piosenkarka zmarła w wieku 75 lat w szpitalu w Portugalii.
CZYTAJ: Zmarł Tadeusz Baranowski, malarz i twórca komiksów
Rodzina i współpracownicy artystki poinformowali, że Bonnie Tyler zmarła minionej nocy w wyniku choroby, z którą walczyła w ostatnich tygodniach. W maju piosenkarka trafiła do szpitala w Portugalii, gdzie przeszła nagłą operację jelit. Lekarze wprowadzili ją później w stan śpiączki farmakologicznej. W czerwcu jej przedstawiciele informowali, że artystka została wybudzona, ale nadal była bardzo poważnie chora i pozostawała na oddziale intensywnej terapii.
Bonnie Tyler pochodziła z południowej Walii. Artystka zdobyła światową popularność dzięki charakterystycznemu, chropowatemu głosowi i takim przebojom jak „Total Eclipse of the Heart”, „Holding Out for a Hero” oraz „It’s a Heartache”.
Artystka przez ponad pół wieku występowała na scenie, sprzedała miliony płyt i koncertowała na całym świecie. W 2013 roku reprezentowała Wielką Brytanię w Konkursie Piosenki Eurowizji, a dziesięć lat później otrzymała Order Imperium Brytyjskiego za zasługi dla muzyki.
IAR / RL / opr. AKos
Fot. EPA/Jessica Gow SWEDEN OUT Dostawca: PAP/EPA
