Uczniowie kończą naukę, a nad zamojskim zalewem miejskim rusza sezon na kąpiele.
CZYTAJ: Weekend pełen atrakcji. Znów otworzą lubelski park
– Przeprowadziliśmy drobne remonty i jesteśmy gotowi na lato – mówi dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, Zenon Orechwo. – Nad naszym bezpieczeństwem będą czuwali ratownicy WOPR-u. Przewidujemy, że kąpielisko będzie czynne od godziny 10.00 do 18.00. W tym czasie zapewniamy ratowników wodnych, którzy czuwają nad naszym bezpieczeństwem. Przy zalewie będzie też funkcjonowała wypożyczalnia sprzętu pływającego, jak kajaki, rowerki, dmuchane pontony. Obok znajduje się plac zabaw. Mamy też dwa boiska do piłki plażowej.
Miejskie kąpielisko ma być czynne od piątku (26.06) do końca sierpnia.
JN
Fot. Piotr Piela / archiwum
