Polscy szczypiorniści w półfinale mistrzostw świata. Świetna gra zawodników z regionu

EAttachments9349470d1949ae8a6d04dff1914ff1f6c6223f1

Polscy piłkarze ręczni awansowali do półfinału akademickich mistrzostw świata rozgrywanych we Francji.

Awans do strefy medalowej drużyna trenera Marcina Stefańca zawdzięcza zwycięstwu nad Argentyną 42:23. Do wygranej w znaczący sposób przyczynili się zawodnicy związani z klubami z naszego regionu. 7 goli rzucił Franciszek Wierzbicki, 4 Dominik Antoniak, a 3 Dawid Petlak. Wszyscy są graczami AZS-u AWF-u Biała Podlaska. Na listę strzelców czterokrotnie wpisał się także Ignacy Jaworski, który w minionym sezonie bronił barw KS-u Lotto Puławy. Polskiej bramki strzegli na zmianę golkiper Bialczan Wiktor Kwiatkowski i Puławian Paweł Ciupa.

W sobotnim (26.06) półfinale o 20:15 drużyna trenera Marcina Stefańca zagra z Brazylią. Wcześniej, bo o 18:00 swój półfinał rozegra kadra kobiet, a jej przeciwniczkami będą Holenderki.

JK

Fot. pixabay.com

Exit mobile version