Gmina Urszulin apeluje do mieszkańców o oszczędne i odpowiedzialne korzystanie z wody z gminnej sieci wodociągowej.
„W okresie wysokich temperatur oraz zwiększonego zapotrzebowania na wodę szczególnie ważne jest jej racjonalne wykorzystanie” – czytamy w komunikacie.
CZYTAJ: Darmowe rowery dla uczniów. Gmina inwestuje w zdrowie najmłodszych
Samorząd prosi o ograniczenie w miarę możliwości zużycia wody do celów innych niż codzienne potrzeby mieszkańców. Chodzi przede wszystkim o ograniczenie podlewania trawników i ogrodów, napełniania basenów czy mycie samochodów.
Z podobnym apelem do mieszkańców zwracają się także inne lubelskie samorządy. Między innymi gmina Puchaczów, która prosi o ograniczenie zużycia wody aby zapewnić ciągłość dostaw dla wszystkich mieszkańców. I przestrzega że w przeciwnym wypadku mogą wystąpić problemy z jej dostępnością.
PaSe / opr. AKos
Fot. pexels.com
