Młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet wygrała z Węgrami 27:25 na zakończenie fazy grupowej mistrzostw świata do lat 20, które odbywają się w Chinach.
Ważną postacią w polskim zespole była Nina Smelcerz, która od nowego sezonu będzie bramkarką PGE MKS-u El Volt Lublin. W meczu z Węgierkami obroniła 8 rzutów rywalek i miała 30% udanych interwencji. Lena Kępka z SPR-u Łukovii zdobyła 2 bramki, a Inga Trochimczyk z MKS-u Lublin zakończyła spotkanie bez gola.
Polki w fazie grupowej odniosły komplet zwycięstw i do rundy głównej awansowały z dwoma punktami na koncie. Mecze kolejnego etapu turnieju zaplanowano na poniedziałek (29.06) i wtorek (30.06). Pierwszymi przeciwniczkami Polek będą Norweżki, a we wtorek Biało-Czerwone zmierzą się z Japonią.
AR
Fot. pixabay.com
