Lubelskie koszykarki sięgnęły po tytuły

EAttachments9599458e18f457938b27483ac95b60893439ffd xl

Uroczysta gala podsumowała sezon 2026/27 ekstraklasy koszykarek i koszykarzy.

Uhonorowano najlepsze zespoły oraz wyróżniono najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników. Przypomnijmy, że wśród kobiet tytuł mistrza Polski zdobyła drużyna Lotto AZS-u UMCS-u Lublin. Nic więc dziwnego, że wśród wyróżnionych znalazły się dwie zawodniczki akademickiego klubu.

Najlepszą zawodniczką ORLEN Basket Ligi Kobiet w sezonie 2025/2026 została Markeisha Gatling. 34-letnia Amerykanka wcześniej została wybrana MVP finałów. W sezonie wystąpiła w 29 z 32 meczów. Średnio zdobywała 13,2 pkt na mecz oraz miała 5,7 zbiórki i 1,8 asysty.

Z kolei najlepszą polską zawodniczką ekstraklasy została wybrana Kamila Borkowska. Środkowa dołączyła do drużyny w trakcie sezonu przychodząc z ligi greckiej. Wystąpiła w 19 spotkaniach. Średnio rzucała 11,3 pkt na spotkanie oraz miała 9 zbiórek i 2 asysty.

AR

Fot. archiwum RL

Exit mobile version