Inwestorzy zainteresowani Hrubieszowem. Może powstać kilka tysięcy miejsc pracy

EAttachments9568763468dcb247fb379bf19d169d892afe16e xl

Dwóch potencjalnych inwestorów z branży technologii i logistyki jest zainteresowanych Hrubieszowem – twierdzi członek zarządu powiatu hrubieszowskiego Marek Poznański.

Samorządowiec wrócił z międzynarodowych targów odnawialnych źródeł energii w Szanghaju oraz oglądał fabrykę jednego z gigantów telekomunikacyjnych w Pekinie.

– Chińczycy interesują się Hrubieszowem z uwagi na jego strategiczne położenie – mówi Radiu Lublin Marek Poznański. – Na kilkuset hektarach przy Linii Hutniczej Szerokotorowej tuż pod Hrubieszowem może powstać kilka tysięcy miejsc pracy, które przełożą się na rozwój, zahamują spadek narodzin w powiecie hrubieszowskim, zmienią oblicze całego powiatu hrubieszowskiego. To właśnie tędy prowadzi Linia Hutnicza Szerokotorowa bezpośrednio do Chin. Jest to najbardziej ekonomiczny transport, jaki może być.

Potencjalni inwestorzy to przedsiębiorcy, którzy – wedle Marka Poznańskiego – są zainteresowani budową fabryki z branży technologicznej oraz zajmują się logistyką.

Bezrobocie w powiecie hrubieszowskim jest jednym z najwyższych w województwie lubelskim – wynosi ponad 16 proc.

PaSe / opr. WM

Fot. Piotr Michalski / archiwum RL

Exit mobile version