Czołgi na ulicach Lublina. Spokojnie, to tylko ćwiczenia

EAttachments95934793123f16b438a28c755f7d13302ab4d52 xl

Jutro (23.06) na Majdanku będą szkolić się żołnierze 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej. W trakcie zajęć wykorzystywane będą środki pozoracji pola walki, m.in. ślepa amunicja, granaty dymne.

– W związku z tym w rejonie obiektu może występować hałas, zadymienie oraz zwiększona aktywność wojskowa – informuje Brygada i prosi mieszkańców o zachowanie spokoju.

Jednocześnie „19” informuje o tym, że we wtorek wieczorem przez południowe dzielnice miasta przejedzie transport operacyjny wojskowych pojazdów gąsiennicowych.

CZYTAJ: Wyjątkowe święto. Lubelska brygada obchodzi 10. urodziny

O szczegółach mówi oficer prasowy 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, kapitan Szymon Głazowski.

– Jest zaplanowany transport operacyjny wojskowych pojazdów gąsiennicowych, który jest częściowo realizowany właśnie koleją. Natomiast w godzinach nocnych, zakładamy, że będzie to około godz. 22.00-23.00, nastąpi przemieszczenie wojskowych pojazdów gąsienicowych. Będą one jechały na gąsienicach przez niektóre ulice Lublina: Tatary, Majdanek i Czuby. Będzie to przemieszczenie po prostu z rampy kolejowej do naszej jednostki 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej.

Transport jest częścią ćwiczeń i będzie realizowany we współpracy z żandarmerią wojskową i lubelską policją.

MaK / opr. PrzeG

Fot. archiwum RL

Exit mobile version