Akademickie Mistrzostwa Świata: niepowodzenie polskich drużyn w półfinałach

EAttachments60225981f22b6f99c8d82015b79612f4e6883fc xl

Polskie drużyny przegrały półfinałowe mecze w Akademickich Mistrzostwach Świata rozgrywanych w okolicach Bordeaux.

Polki przegrały z Holandią 25:38. Po jednej bramce zdobyły: Julia Owczaruk z PGE MKS-u El-Volt Lublin i studentka Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie Edyta Byzdra.

Panowie ulegli Brazyliii 28:30. Dawid Petlak z AZS-u AWF-u Biała Podlaska, który rzucił 3 bramki, wskazał na przyczyny porażki. – Zabrakło nam takiej zimnej głowy. Byliśmy przygotowani na to, że będą grali wysoką obroną, jednak tego, co sobie zakładaliśmy, oglądaliśmy na wideo, nie byliśmy w stanie zrealizować na boisku. Nawet jeśli były sytuacje, że mieliśmy te pozycje, to skuteczność zawodziła. Mieliśmy dużo sytuacji sam na sam z bramkarzem, nie wykorzystywaliśmy ich. Myślę, że to głównie zaważyło – mówił zawodnik. 

Bramki zdobyli też inni gracze AZS-u AWF-u: Franciszek Wierzbicki – trzy, a Dominik Antoniak jedną.

Biuro prasowe AZS / AR

Fot. pixabay.com

Exit mobile version