Mieszkańcy kontra śmieci. Wspólne sprzątanie z okazji Dnia Ziemi

EAttachments9460251d8d84275e68f71e4e848b3c1a6d4a05a xl

Gminy z województwa lubelskiego włączyły się w obchody Dnia Ziemi. Mieszkańcy wspólnie z Zakładem Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Bełżycach wyruszyli na sprzątanie swoich małych ojczyzn.

CZYTAJ: Świadectwo dawnych wojowników. Grot trafi do muzeum

– Jest jakieś szczęście, że mogliśmy jakoś pomóc. Jesteśmy troszkę dumni też z tego, że mogliśmy coś zrobić. Przy cmentarzu było bardzo dużo metali, papieru, było dużo kartonów, jakichś folii, szkła – opowiadają uczestnicy akcji.

– To idzie w złą stronę – mówi Rafał Topyła, wiceprezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełżycach. – Jest lekkie przerażenie, bo na 20 worków, które mieliśmy, 20 zapełniliśmy i przychodziliśmy jeszcze do jednostki, żeby wziąć kolejne. Naprawdę jest to bardzo dużo.

– Warto jest pomagać. Zawsze można połączyć pożyteczne z przyjemnym. Po prostu lubię pomagać innym i lubię oddychać świeżym powietrzem. Tutaj żyję i chcę, żeby to środowisko było też zadbane – mówią uczestnicy.

Łącznie w akcję włączyło się 15 gmin, m.in. Bełżyce, Jabłonna czy Jastków. Do sprzątania dołączyły się także regionalne koła łowieckie.  W zeszłym roku podczas akcji udało się zebrać 50 ton śmieci. 

InYa / opr. WM

Fot. KGW Rybitwianki

Exit mobile version