Porażka z Zagłębiem. Puchar Polski nie dla piłkarek MKS-u Lublin

net 24503565 2024 05 05 160038

Piłkarki ręczne MKS-u FunFloor Lublin bez Pucharu Polski. Lublinianki przegrały z Zagłębiem Lubin 18:29 w finałowym meczu rozegranym w Kaliszu.

Od początku spotkanie nie układało się po myśli zawodniczek MKS-u, które popełniały błędy zarówno w ataku jak i w obronie. Zagłębie szybko wypracowało dużą przewagę po tym, jak lublinianki przez ponad 10 minut nie potrafiły zdobyć bramki. Do przerwy było 8:16, a w drugiej części nadal dominowały „Miedziowe”.

Zespól z Dolnego Śląska obronił trofeum wywalczone przed rokiem. Lubelskie szczypiornistki na swój dwunasty triumf w Pucharze Polski czekają od  2018 roku.

Tak o przyczynach porażki mówiła kapitan MKS-u Daria Szynkaruk:

Bramki dla MKS-u zdobyły: Romana Roszak – 6, Magda Więckowska – 3, Magda Balsam, Sara Kovarova i Stela Posavec – po 2 oraz Dominika Więckowska, Aleksandra Tomczyk i Oktawia Płomińska – po 1.