Polki lepsze od Kosowa. Grały cztery lublinianki

balsam 2024 04 04 200612

Polskie piłkarki ręczne wygrały z Kosowem 34:27  w w eliminacyjnym meczu mistrzostw Europy rozegranym w Prisztinie.

Biało-czerwone miały jednak niespodziewane problemy z niżej notowanym rywalem. Polki po kilku minutach przegrywały 1:5, a potem długo goniły rywalki i dopiero przed przerwą doprowadziły do remisu. Po pierwszej połowie było 17:17. W drugiej części spotkania nasza reprezentacja uzyskała trzybramkową przewagę, którą powiększyła dopiero w ostatnich minutach.

W polskim zespole wystąpiły cztery zawodniczki MKS-u FunFloor Lublin: Magda Balsam (na zdj.) zdobyła 6 bramek, zaś Aleksandra Olek, Aleksandra Tomczyk i Magda Więckowska zakończyły mecz bez goli. Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 7 kwietnia w Zielonej Górze.