Półfinał nie dla Azotów. Porażka puławian w Głogowie

pm azoty 100224 015 2024 04 17 195716

Piłkarze ręczni Azotów Puławy nie zagrają o medale mistrzostw Polski. W trzecim, decydującym meczu ćwierćfinałowym Orlen Superligi drużyna trenera Serhija Bebeszki przegrała na wyjeździe z Chrobrym Głogów 24:26. W play-off 2:1 triumfowali rywale i to oni w półfinale zmierzą się z Industrią Kielce.

Początek środowego spotkania był wyrównany. W 15. minucie czerwoną kartkę otrzymał rozgrywający Puławian Rafał Przybylski i od tego momentu zaczęły się kłopoty gości. Do przerwy Azoty przegrywały 11:13, a po kolejnych 10 minutach rywalizacji Chrobry miał już 5 bramek zaliczki. Choć w końcówce przyjezdni próbowali zerwać się jeszcze do ataku, to kłopoty ze skutecznością nie pozwoliły im na skuteczną pogoń za wynikiem.

Najwięcej bramek dla Azotów rzucili: Piotr Jarosiewicz 6, Marek Marciniak 5, Kacper Adamski 4.

Drugi trener Azotów Patryk Kuchczyński przyznał, że wszystkie mecze ćwierćfinałowe były bardzo wyrównane:

W drugiej parze półfinałowej Górnik Zabrze zmierzy się z Orlenem Wisłą Płock.