Pływali w Lublinie. Znamy klasyfikację medalową Akademickich Mistrzostw Polski [ZDJĘCIA]

6k3d1082 2024 04 14 201442

Pływacy z Uniwersytetu Warszawskiego zwyciężyli w klasyfikacji medalowej Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się na Aqua Lublin. Zawodnicy ze stolicy zdobyli łącznie 21 medali, w tym 7 złotych, 9 srebrnych oraz 5 brązowych. Podium uzupełnili: AWF Katowice oraz AWF Warszawa.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Frekwencja dopisała – przyznaje Piotr Rejmer z lubelskiego AZS-u. – Ponad 900 zawodników z 80 uczelni, ponad 600 medali rozdanych licząc klasyfikację generalną, więc fajnie, że ten sport akademicki się rozwija. Zawody zyskują coraz więcej w randze. Zawodnicy, dla których upowszechniamy tę kulturę fizyczną, mają możliwość wystartowania, chociażby z przyszłymi olimpijczykami, to też jest dla nich taka gratyfikacja.

W mistrzostwach startowali tak znani pływacy jak Adela Piskorska, Ksawery Masiuk, czy Jakub Majerski.

Z uczelni z regionu na podium stawali jedynie przedstawiciele UMCS-u, który z bilansem dwóch złotych i jednego srebrnego medalu został sklasyfikowany na szóstym miejscu. Ostatniego dnia imprezy po medal sięgnął Adam Mróz, który był drugi na 200 m stylem motylkowym.

Już od 25 kwietnia Aqua Lublin będzie gościła główne mistrzostwa Polski.