Lubelskie pływaczki z sukcesami na zawodach w Warszawie

434073340 813087520859673 1073831110419663598 n 2024 04 08 001925

Bardzo dobry występ pływaczek AZS-u UMCS-u Lublin w zawodach Arena Grand Prix Puchar Polski w Warszawie.

Adela Piskorska zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, zaś Laura Bernat uplasowała się na czwartej pozycji.  Piskorska wygrała wyścigi na 50 i 100 m stylem grzbietowym, a na 200 m uplasowała się na 2. pozycji, za każdym razem uzyskując wyniki lepsze od minimów na mistrzostwa Europy. Bernat triumfowała na 200 m grzbietem, gdzie oczywiście także popłynęła szybcie,j niż wynosi minimum na mistrzostwa kontynentu.

W klasyfikacji generalnej, do której liczyły się trzy najlepsze wyniki, Piskorska zgromadziła 2529 pkt i o 35 pkt wyprzedziła Paulinę Pedę z AZs-u AWF-u Katowice. Trzecie miejsce zajęła Alicja Tchórz z Juvenii Wrocław – 2351 pkt a Bernat, która była czwarta, zdobyła 12 pkt mniej.