Lubelski półfinał akademickich mistrzostw Polski. Drużyny z regionu bez rewelacji

volleyball 1934355 1280 2024 04 21 195809

Siatkarze AGH Kraków zwyciężyli w turnieju półfinałowym akademickich mistrzostw Polski, który odbywał się w Lublinie. W finale pokonali Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie 2:0.

W meczu o 3. miejsce Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie okazała się lepsza od AWF-u Kraków 2:0. Wszystkie cztery drużyny uzyskały awans do turnieju finałowego, który w maju odbędzie się w Katowicach.

Reprezentanci uczelni z regionu zajęli dalsze pozycje. Katolicki Uniwersytet Lubelski uplasował się na 6.  miejscu, Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie została sklasyfikowana na 8. lokacie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie był 12., a na miejscach od 13 do 15 znalazły się AWF Biała Podlaska oraz Uniwersytet Medyczny w Lublinie.