Górnik wyszarpał zwycięstwo w końcówce

bq8v4271 2024 04 12 210455

Górnik Łęczna wygrał na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 1:0 w meczu rozpoczynającym 27. kolejkę Fortuna 1 Ligi. Zwycięska bramka dla zielono-czarnych padła w 94. minucie. Rzut karny na gola zamienił Turek Ilkay Durmus.

Wcześniej nie zanosiło się na wygraną gości, którzy do czasu przyznania jedenastki nie zdołali oddać żadnego celnego strzału na bramkę gospodarzy. Ci natomiast w łęczyńskim polu karnym stworzyli kilka groźnych sytuacji. Aktywny był Ukrainiec Artem Poliarus, a najbliżej pokonania Macieja Gostomskiego był Sebastian Bonecki, który w 54. minucie strzelił w słupek. W 77. minucie zanosiło się na rzut karny dla Zagłębia, ale po analizie VAR Szymon Łężny anulował przyznaną wcześniej jedenastkę.

Wygrywając w Sosnowcu, Górnik powiększył dorobek punktowy do 45 i awansował na 4. miejsce w tabeli.