Górnik Łęczna: chorwacki napastnik w gazie

353441303 805900491246734 4847512485521323918 n 2024 04 08 192914

Dobrą dyspozycję w ostatnich tygodniach wykazuje Marko Roginić (na zdj.). Napastnik Górnika Łęczna w czterech ostatnich meczach drużyny zdobył 3 gole. Łącznie 28-letni zawodnik ma na koncie 5 trafień.

Z formy Chorwata cieszy się trener łęczyńskiego zespołu Pavol Stano: – Jakość u Marko jest. Wiadomo, że u zawodnika najważniejsza jest zawsze głowa, szczególnie u ofensywnych piłkarzy. Prawda jest, że sporo gra, dostaje minuty i zawsze miał sytuacje. Oby tak zostało do końca sezonu.

Kibice Górnika w dalszym ciągu czekają natomiast na przełamanie drugiego z napastników – Karola Podlińskiego. – Na treningach Karol wygląda bardzo dobrze – uważa Pavol Stano. – Myślę, że gdyby dostał więcej minut, strzeliłby więcej bramek. Na treningach pomiędzy nim a Markiem różnica nie jest taka wielka i wiem, że potrafi strzelać gole.

Zajmujący 5 miejsce w tabeli I ligi Górnik w najbliższym meczu w piątek (12.04) o godzinie 18:00 na wyjeździe zmierzy się z ostatnim w stawce Zagłębiem Sosnowiec.