17.04.2024 Informator kulturalny

vinyl 1845272 1280 1 2024 04 17 135631

Blues w Teatrze Starym w Lublinie, Spektakl „Hamlet na sprzedaż”, na pokaz krótkich metraży zapraszają organizatorzy LFF 

Blues w Teatrze Starym w Lublinie

Supportowali B.B Kinga i Blues Brothers, pracowali w studiu nagraniowym wspólnie z Luisianą Red i Charlim Musselwhitem. Niewiele bluesowych grup z kraju może pochwalić się takim sukcesem. Są na scenie 40 lat. Koncertowali w każdym zakątku Polski – także w studiu muzycznym im. Budki Suflera w PRL, praktycznie całej Europie, USA.

Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa to klasyka gatunku. Wykreowali własny styl, będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej.

Dziś zespół wystąpi w Teatrze Starym. Na koncert zespołu złożą się najbardziej znane utwory oraz te z najnowszej płyty „Amazonia”.

Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie.

Na scenie wystąpi wspólnie z czterema muzykami Witoldem Jąkalskim – slide guitar
Wiesławem Kryszewskim, Piotrem Dąbrowskim oraz – gitara basowa, Kamilem Długoborskim.

Koncert rozpoczyna się o 19:00 przy Jezuickiej 18 w Lublinie.

Spektakl „Hamlet na sprzedaż”

„Hamlet na sprzedaż” powstał w oparciu o dzieło Szekspira oraz „Studium o Hamlecie” Stanisława Wyspiańskiego. Bohaterem zbiorowym jest grupa aktorów lubelskiego teatru, która chce się zmierzyć z „Hamletem” i odnaleźć go w swojej codzienności. 

Dziś kolejny spektakl w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Za reż. i scenografię odpowiada Magdalena Drab. 

W „Hamlecie na sprzedaż” emocjonalne sceny z „Hamleta” przeplatają się z dowcipnymi scenami związanymi z pracą aktorów Teatru im. Osterwy w Lublinie. Dramat przewija się z komedią i farsą. Historię duńskiego królewicza odgrywają w rodzimym mieście, starając się zrobić to w sposób jak najbardziej przystępny widzowi.

Na scenie Hanka Brulińska, Justyna Janowska, Jowita Stępniak, Magdalena Sztejman, Paweł Ferens, Tomasz Bielawiec, Jakub Szlachetka 

Początek spektaklu o 19:00.

Na pokaz krótkich metraży zapraszają organizatorzy LFF

W kinie Centrum Kultury w Lublinie blok krótkich metraży. Filmy reżyserów z różnych zakątków świata łączy motyw… wędkarstwa. Projekcja odwiecznej walki ryby z człowiekiem, człowieka z rybą, a nawet człowieka walczącego rybą. Za repertuar odpowiada Filip Wesołowski – młody twórca, który  stara się popularyzować twórcze działania poprzez prowadzenie warsztatów filmowych dla dzieci i młodzieży.

Dziś mogą Państwo zobaczyć m.in. produkcję z Macedoni. „Mnich” to historia, która dzieje się w małym klasztorze, z dala od cywilizacji. Samotny młody mnich maluje freski świętych na ścianach. Pewnego słonecznego dnia, łowiąc ryby w małej łódce na środku jeziora, nagle słyszy głosy.

We włoskim filmie Seaduction: The Tale of the Tail Dwie syreny uwodzą żeglarza, wybranego na kozła ofiarnego, by ukoić gniew bogini i przywrócić naturalną równowagę, którą zaburzyli mężczyźni.

Blok krótkich metraży to 5 kilkunastu bądź kilkudziesięciu minutowych produkcji.

Początek o 18:00 w kinie CK w Lublinie.

Fot.pixabay.com

Exit mobile version