Zwycięstwo Bogdanki LUK Lublin. Siatkarze z awansem do fazy play-off [ZDJĘCIA]

6k3d0458 2024 03 24 182147

Siatkarze Bogdanki LUK Lublin zapewnili sobie awans do fazy play-off siatkarskiej PlusLigi. W 27. kolejce rozgrywek podopieczni trenera Massimo Bottiego wygrali z Indykpolem AZS Olsztyn 3:2.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Spotkanie miało dramatyczny przebieg. Gospodarze przegrywali już 0:2, by ostatecznie po wygranym 16:14 tie-breaku móc świętować sukces.

MVP meczu został przyjmujący Bogdanki LUK Lublin Jakub Wachnik: – Bardzo słabe pierwsze dwa sety w naszym wykonaniu. Z drugiej strony trzeba powiedzieć, że Olsztyn grał bardzo dobrą siatkówkę. Nie kończyliśmy na wysokiej piłce tych akcji. Chcieliśmy bardzo szybko punkty. Myślę, że ten trzeci set dał nam bardzo dużo wiary i nadziei, że można i da się dzisiaj powalczyć o coś – mówi zawodnik.

Spotkanie podsumowuje drugi trener Bogdanki LUK Lublin – Maciej Kołodziejczyk.

Z historycznego awansu do fazy play-off, tak jak cała drużyna, cieszy się prezes klubu Maciej Krzaczek: – Jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni. Bardzo dużo zrobiliśmy, ale jeszcze wiele pracy przed nami. Ten moment jest po to, żeby się cieszyć i gratulować zawodnikom i sztabowi, ale najważniejsze mecze przed nami.

Bogdanka LUK Lublin z 49 punktami przesunęła się na 5. miejsce w tabeli. W sezonie zasadniczym lubelskim graczom pozostały do rozegrania trzy mecze. W najbliższym spotkaniu, 30 kwietnia, ekipa trenera Bottiego na wyjeździe zmierzy się z Exact Systems Hemarpolem Częstochowa.