Wyjazdowe zwycięstwo Bogdanki LUK Lublin

6k3d9127 2024 03 13 211002

Z tarczą z Nysy wrócą siatkarze Bogdanki LUK Lublin. W meczu 26. kolejki PlusLigi podopieczni trenera Massimo Bottiego pokonali miejscową Stal 3:1.

Spotkanie od samego początku było wyrównane. Lepiej rozpoczęła jednak lubelska drużyna, która w pierwszej partii wygrała 25:21. Gospodarze obudzili się w drugim secie, którego zwyciężyli do 21. W trzeciej odsłonie gra toczyła się na przewagi, lecz ostatecznie to Bogdanka LUK rozstrzygnęła ją na swoją korzyść 27:25. W decydującym secie ponownie lepsi okazali się przyjezdni, którzy triumfowali do 23.

Dzięki tej wygranej lubelscy siatkarze mają na swoim koncie 47 pkt i przesunęli się w tabeli na 5. miejsce. Pozostaną na nim przynajmniej do niedzieli, bowiem wtedy swój mecz 26. kolejki rozegra Trefl Gdańsk.

Z kolei Bogdanka LUK w kolejnym meczu 24 marca podejmie Indykpol Olsztyn.