Porażka piłkarzy ręcznych z Puław [ZDJĘCIA]

mid 24325675 2024 03 26 061027

Piłkarze ręczni Azotów Puławy po rzutach karnych przegrali z Energą MKS-em Kalisz mecz przedostatniej kolejki sezonu zasadniczego Orlen Superligi.

Puławianie mieli duże szanse na zwycięstwo, ale roztrwonili dużą przewagę. Jak do tego doszło, tłumaczy bramkarz Azotów Wojciech Borucki:

To spore rozczarowanie, zważywszy na przebieg spotkania, w którym już po ośmiu minutach rywalizacji goście zyskali 4-bramkową przewagę. Do przerwy puławianie prowadzili 18:13 i nic nie zapowiadało katastrofy, która wydarzyła się w drugiej połowie. Choć gospodarze konsekwentnie dążyli do odrobienia strat, to jeszcze 7 minut przed końcem Azoty wygrywały różnicą trzech trafień. Podopieczni trenera Serhija Bebeszki roztrwonili zaliczkę doprowadzając do nerwowej końcówki. W ostatniej minucie prowadzenie gościom dał jeszcze Rafał Przybylski, ale celny rzut Dawida Molskiego spowodował, że po 60. minutach był remis po 29 i o losach spotkania miały zadecydować rzuty karne. W konkursie rzutów z siódmego metra 4:2 triumfowali gospodarze.

Najwięcej bramek dla puławian zdobyli: Jarosiewicz 6, a także Adamski, Burzak i Marciniak po 5.

Mimo porażki, Azoty pozostały na piątym miejscu w tabeli. W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego sześciokrotni brązowi medaliści mistrzostw Polski w sobotę (30.03) o 15.00 podejmą Górnika Zabrze.