Piłkarki ręczne MKS-u Lublin w półfinale Pucharu Polski

bq8v6816 2024 03 13 195147

Piłkarki ręczne MKS-u Funfloor Lublin zagrają w półfinale Pucharu Polski. Podopieczne Edyty Majdzińskiej w spotkaniu ćwierćfinałowym pokonały na wyjeździe Piotrcovię.

Dla lublinianek to drugie zwycięstwo nad drużyną z Piotrkowa Trybunalskiego w ostatnich dniach. W niedzielę w meczu ligowym MKS triumfował 31:20.

Dziś w rywalizacji pucharowej lubelski zespół już na samym początku wypracował sobie trzy bramkową przewagę, a do przerwy prowadził 18:12. W drugiej połowie wicemistrzynie polski powiększyły różnicę nad rywalkami do dwunastu goli i ostatecznie wygrały 34:12.

W półfinale są już szczypiornistki Młyny Stoisław Koszalin, które w lutym pokonały Start Elbląg. W pozostałych parach ćwierćfinałowych zmierzą się: JKS Jarosław i Zagłębie Lubin oraz MKS Urbis Gniezno i KPR Gminy Kobierzyce.