O krok od rekordu świata. Aleksandra Mirosław ze złotym medalem mistrzostw Polski

430841537 933241445468437 776181727774752858 n 2024 03 04 104904

Znakomicie sezon rozpoczęła Aleksandra Mirosław. Zawodniczka KW Kotłownia Lublin zdobyła złoty medal mistrzostw Polski we wspinaczce na czas. Podczas zawodów, które odbyły się w Łodzi rekordzistka świata zaprezentował świetną formę. W eliminacjach uzyskała czas 6.34 sek., potem 6.40, a w biegu o złoty medal 6.25, czyli zaledwie jedną setną wolniej od jej rekordu globu.

CZYTAJ: Aleksandra Mirosław kończy zimowe przygotowania do sezonu

Srebrny medal wywalczyła Anna Brożek z AZS-u PWSZ Tarnów, a brązowy Daria Nawój z Łódzkiego KW.

5 miejsce zajęła inna zawodniczka lubelskiej Kotłowni Maria Szwed. Aleksandrę Mirosław będzie można zobaczyć w Lublinie 16 marca podczas zawodów Pucharu Europy.