Mistrzostwa Polski do lat 15: lubelskie zapaśniczki z 4 medalami

432463198 1076689013437559 3140780033213658293 n 2024 03 18 093425

Cztery medale – 3 srebrne i 1 brązowy zdobyły młode zapaśniczki w mistrzostwach Polski do lat 15. rozegranych w Kielcach. Srebrne krążki wywalczyły reprezentantki Cementu Gryfa Chełm: Roksana Sawicka w wadze do 50 kg, Patrycja Cieloch do 54 kg i Oliwia Jankowska do 66 kg a brązowy Sandra Salerek z Sokoła Lublin do 62 kg. W klasyfikacji klubowej Cement Gryf zajął 3 miejsce, a wśród województw lubelskie uplasowało się na szóstej pozycji.

Również w Kielcach odbyły się mistrzostwa Polski chłopców do lat 15. w zapasach w stylu wolnym. Złoty medal zdobył Matvii Bezrukyi z Sokoła Lublin w wadze do 38 kg, a brązowy Mateusz Matysiak. Z LMKS-u Krasnystaw w kategorii do 44 kg. W punktacji województw lubelskie zajęło 7. miejsce.