Medale polskich lekkoatletek na Halowych Mistrzostwach Świata

417487372 975141573968579 5585253038752064484 n 2024 03 04 095327

Dwa medale zdobyli polscy lekkoatleci podczas Halowych Mistrzostw Świata, które od piątku (01.03) do niedzieli (03.03) odbywały się w Glasgow. Oprócz sobotniego srebra Ewy Swobody w biegu na 60 m, wczoraj (03.03) na tym samym dystansie, lecz przez płotki, trzecie miejsce zajęła Pia Skrzyszowska.

Ostatniego dnia mistrzostw zaprezentował się jeden lekkoatleta AZS-u UMCS-u Lublin – Patryk Grzegorzewicz, który pobiegł na pierwszej zmianie w eliminacjach sztafet 4x400m. Biało-czerwoni z nim w składzie awansowali do finału, w którym zajęli ostatecznie 5. miejsce. W eliminacjach odpadła za to żeńska sztafeta 4×400 m, do której zgłoszona była inna zawodniczka lubelskiego klubu Alicja Wrona-Kutrzepa, lecz ostatecznie zabrakło jej w składzie.