Lubelscy unihokeiści przegrali w finale. Przed nimi baraż o Ekstraligę

unihokej 2024 03 17 192214

Drużyna AZS-u Politechniki Lubelskiej wciąż musi poczekać na awans do Ekstraligi unihokeja. W decydującym o awansie spotkaniu Final Four I ligi w Toruniu lubelski zespół przegrał z Floorball Team Poznań 3:4.

Już pierwsza tercja tego meczu dostarczyła sporo emocji. Akademicy prowadzili po 15 minutach 3:0 po bramkach Przemysława Kota, Michała Jagiełły oraz Kamila Dudka. Niestety poznaniacy przed przerwą doprowadzili do kontaktu za sprawą Filipa Łukaszewskiego oraz Mirona Łaty.

W drugiej tercji gole nie padły, a w decydującej odsłonie spotkania strzelała jedynie drużyna z Poznania, a dokładnie Łukaszewski oraz Damian Domański.

Mimo porażki lubelscy unihokeiści wciąż mają szansę zagrać w Ekstralidze w następnym sezonie, o ile zwyciężą w barażu. W nim zmierzy się z UKS-em Błyskawica Niechanowo. Pierwszy mecz odbędzie się 13 kwietnia.