Górnik słabszy od wicelidera. Wysoka porażka piłkarek z Łęcznej

pm k leczna 110323 015 2024 03 16 164233

2023-03-11T11:51:51:44 , Fot. Piotr Michalski 2023.03.11. LECZNA . EKSTRALIGA PILKA NOZNA KOBIET . GORNIK LECZNA - AZS UNIWERSYTET JAGIELLONSKI . FOT. PIOTR MICHALSKI

Piłkarki Górnika Łęczna nie sprawiły niespodzianki i w 14. kolejce Ekstraligi przegrały na własnym stadionie z wiceliderem rozgrywek GKS-em Katowice aż 0:4.

Rywalki wszystkie bramki strzeliły po przerwie, o czym mówi szkoleniowiec łęczyńskiego zespołu Patryk Błaziak:

Przyjezdne wynik spotkania rozstrzygnęły na swoją korzyść w drugiej połowie, bowiem do przerwy gole nie padły. Dla drużyny z Katowic bramki zdobyły: Amelia Binkowska, Klaudia Słowińska, Aleksandra Nieciąg oraz Klaudia Maciążka.

Po tym spotkaniu z 22 punktami Górniczki zajmują piąte miejsce w tabeli i ich strata do liderującej Pogoni Szczecin wynosi 13 pkt.

W następnym meczu, który zostanie rozegrany 23 marca, rywalem podopiecznych Patryka Błaziaka będą Czarni Sosnowiec.