14.03.2024 Informator kulturalny

don kichot www 2024 03 14 115416

Propozycje CSK

Informator Kulturalny rozpoczynamy od propozycji Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Na scenie Sali Operowej dzisiaj i jutro jeden z najpiękniejszych baletów klasycznych „Don Kichot”, w wykonaniu Teatru Tańca GRAWITAN.

Spektakle: dziś o 11.30, a jutro o 9.15 i ponownie o 11.30.

Z kolei e w Klubie Muzycznym CSK w ramach cyklu JAZZwCSK Aga Zaryan i  Michał Tokaj  w koncercie – Polskie Piosenki.

Aga sięgnie nie tylko po utwory ulubionych polskich jazzowych kompozytorów, ale również po piosenki z jazzem zupełnie niezwiązane, które są dla niej – jak mówi – ważne ze względów osobistych. Projekt ten, to swego rodzaju muzyczna podróż w czasie.

Dzięki nowym aranżacjom wybitnego pianisty i kompozytora – Michała Tokaja – słuchacze będą mieli okazję dobrze znane kompozycje poznać  na nowo, w zupełnie innym wydaniu i niepowtarzalnym brzmieniu.

Koncert rozpocznie się o godz.19.

Falochron z koncertem w Dzielnicowym Domu Kultury „Bronowice”

I jeszcze jedno zaproszenie dla miłośników „muzyki z oklaskami”… Tym razem do Dzielnicowego Domu Kultury „Bronowice”, na koncert dobrze znanej słuchaczom Polskiego Radia Lublin grupy Falochron.

Jak mówią muzycy zespołu – zmęczeni komercyjną papką we współczesnych piosenkach, postanowili na nowo odnaleźć piękne melodie, intrygujące aranżacje, dobry tekst, do tego dodali wyjątkowy głos wokalistki – Oli Buczek.

Grupa Falochron wydała w Radiu Lublin swoją EP-kę w ramach projektu Studio Lublin, dzisiejszy koncert promuje debiutancki album zatytułowany „Nad głębiami”. 

Koncert w Dzielnicowym Domu Kultury „Bronowice” przy ul. Olchowej 8, rozpocznie się o godz. 19.

Film dokumentalny „Skalscy – heroiczna i chwalebna epopeja”

Film dokumentalny pt. „Skalscy – heroiczna i chwalebna epopeja”, zaprezentowany zostanie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie

Bohaterem dokumentu jest generał Stanisław Skalski, as polskiego lotnictwa II wojny światowej, ale także jego rodzina.

Produkcję zrealizowali Ryszard Montusiewicz i Tomasz Rolski we współpracy z dr. Stanisławem Królakiem. 

Projekcja filmu rozpocznie się o godz. 17. Wstęp wolny. 

„Broń strzelecka XIX wieku” – wystawa w Zamościu

„Broń strzelecka XIX wieku” – to tytuł wystawy w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał w Zamościu.

W XIX wieku broń palna rozwijała się w zawrotnym tempie. Pojawiły się jej zupełnie nowe rodzaje, a dotychczas istniejące przeszły rewolucyjne zmiany. Wiele z „wynalazków” z tamtego okresu, po pewnych modyfikacjach, pozostaje w użyciu do dzisiaj – podkreśla kurator wystawy – Andrzej Maziarz. [POSŁUCHAJ PONIŻEJ]

Wystawa czasowa pt. „Broń strzelecka XIX wieku” w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał w Zamościu, będzie prezentowana do końca czerwca.

Fot. CSK Lublin

 

Exit mobile version